CZE🇨🇿 / ENG🇬🇧 / PLN🇵🇱

22. ročník Trofeo Niké 2022

4.10. 2022

Od 9. do 11. září probíhala dnes už klasická jízda veteránů Trofeo Niké. Po tyto 4 dny byla k vidění velká spousta krásných, historických aut, zajímavé dobové oblečení, a také jste měli možnost zúčastnit se vyhlídkových letů a jízd na lodích.

Letošní 22. ročník Trofeo Niké, aneb Andělská jízda pro Karla Lopraise, byl věnován právě tomuto skvělému člověku a šestinásobnému vítězi automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů, který nás minulý rok opustil.

Podívejte se na video a na chvíli načerpejte atmosféru této skvělé akce.

Marcela Rotter, organizátorka celé akce: 

“Jsem velmi ráda, že se letos uskutečnila Andělská jízda pro Karla Lopraise, a to již 22. ročník. Projíždíme cestou necestou, Olomouckým i Moravskoslezským krajem. Nesmírně mě jako organizátora těší, že jsme přivezli nádherné stroje, skvělou a půvabnou atmosféru a radost do mnoha míst, kam jsme letos zavítali.

Martin Henč. místopředseda MSH:

„Dnešní akce je super, velmi dobře připravená. Jak asi víte, akce nese název Trofeo Niké, je to 22. ročník. A jak se tak dívám, účastníků je opravdu mnoho. Pro nás je velká čest, že můžeme být součástí. Jak jsem říkal, je to pro nás, tedy mikroregion Slezská Harta, čest, protože Trofeo Niké projíždí obcemi, které jsou členem MSH. A zároveň má tady celá tato akce ještě jeden punc. A tím puncem je korunka. Obrovská korunka, která je jako třešnička na dortu. A to je jméno Karel Loprais.”

Doufáme, že jste si akci užili a těšíme se na další ročník.